Provedli jsme kontrolní předmontáž ocelové konstrukce do norského Breviku. Jedná se o nosnou konstrukci pro zařízení na zachycování, zkapalnění a dočasné uskladnění CO2 emitovaného při výrobě cementu.

Ocelovou konstrukci o hmotnosti 160 tun jsme dodávali včetně statiky a konstrukčního návrhu, přičemž bylo potřeba respektovat specifika této stavby: Z důvodu vysokého dynamického zatížení byly použity velmi robustní profily HEM a atypické těžkozátěžové rošty s nosností 500kg/m2, což se běžně v technologických konstrukcích nepoužívá. Současně musela být konstrukce navržena tak, aby vyhověla složitému systému potrubí, které konstrukcí prochází.

Zařízení v Breviku by mělo být uvedeno do provozu na konci roku 2024 a stát se prvním velkoplošným zařízením svého druhu na světě. Podobné technologie pro snižování emisí CO2 se mají využívat také v elektrárnách, cementárnách, v ocelářství či v petrochemii a napomoci plnění klimatických cílů.

Datum: Listopad 2022
Kategorie: Konstrukce pro technologie
Země určení: Norsko

Říkají o nás

“ S konstrukčním řešením a dodávkami technologických a podpůrných ocelových konstrukcí firmou TMETAL pro jednotky výroby vodíku jsme byli velmi spokojeni a těšíme se na další spolupráci. “

Petr Pazdera, ZVU Engineering a.s., Hradec Králové


Konstrukce pro technologie

Více