TMETAL dodává ocelové konstrukce pro dopravu vytěženého materiálu, které budou nasazeny při stavbě tunelu na novém železničním koridoru Lyon-Turín. Součástí naší dodávky jsou celkem čtyři věže včetně engineeringu, výroby, povrchové ochrany a balení. Na fotkách jedna z věží při kontrolní předmontáži “v černém” o hmotnosti ca 40 tun a balení po žárovém zinkování připravené k expedici.

 

„Tunnel Euralpin Lyon Turin“, známý také jako TELT, je náročný projekt spojující francouzský Lyon s italským Turínem. Jeho součástí bude úpatní tunel Mont Cenis, který po dokončení s délkou 57,5 km překoná Gotthardský tunel. Ten je momentálně nejdelším železničním tunelem na světě, měří 57,1 km. Cílem projektu je výrazně zrychlit a zefektivnit cestování mezi Francií a Itálií a zároveň ulevit silniční dopravě.  Efekt by měli pocítit jak cestující, tak i nákladní doprava.

 

Stavba je náročná kvůli hornatému alpskému terénu, má se na ní podílet na 180 firem a 1400 pracovníků. Jak uvádí newcivilengineer.com, hlavní průběžné tunely budou raženy pomocí dvou bi-mode tunelových ražebních strojů (TBM), schopných prorazit tvrdou horninu. Očekává se, že během ražby bude vyraženo celkem 2,3 milionu m3 materiálu, přičemž až 60 % bude znovu použito na projektu.

 

Projekt TELT je řízen stejnojmennou skupinou s rovnoměrným zastoupením Francie a Itálie. Současně je prvním projektem, kde je nasazena nadnárodní protimafiánská legislativa a v plánu je provést přes 2100 antimafia auditů.

 

TMETAL je hrdý na to, že může přispět k tomuto významnému projektu, díky němuž bude doprava a cestování po celé Evropě jednodušší.

 

Zdroj:

https://www.telt.eu/
https://www.railjournal.com/infrastructure/final-mont-cenis-base-tunnel-construction-contract-awarded/

 

Datum: Listopad 2023
Kategorie: Investiční výstavba
Země určení: Francie

Říkají o nás

“ S Vaší dodávkou multifunkční konstrukce pro montáž strojů MULTINIP s bočními sklady, jsme velmi spokojeni. Řešení splnilo naše náročná očekávání. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci. “

Adolf Dolák, Windmöller & Hölscher Prostějov k.s.


Předmontáž ocelové konstrukce

Více

Konstrukce pro protihlukovou stěnu

Více